T: +90 850 885 0 378  | G: +90 532 680 78 84  | E: info@deko360.com

DUVAR KAĞIDI DOKULARI

PAN

SOFT / MAT

GAYA

SOFT / MAT

EOS

SOFT / MAT

This is a demo image
This is a demo image
This is a demo image

TEKNİK ÖZELLİKLER

ALEV GECİKTİRİCİLİK

EN-13501-1

RENK HASLIĞI

EN-ISO 105-B02

SİLİNEBİLİRLİK

EN-12956

ARKA KAĞIT

NONWOVEN

BASKI

Baskılar HP Latex teknolojisi ile su bazlı %100 doğa dostu, kokusuz ve sağlığa zararsız mürekkepleri ile yapılmaktadır. Latex mürekkep ile daha sağlıklı baskılar; özel havalandırma gerektirmez; tehlike uyarı etiketleri, tehlikeli hava kirleticiler ve nikel içermez. Bebek odaları dahil tüm yaşam alanlarında rahatlıkla kullanılabilir. Yüksek standartları karşılayın; HP Latex Mürekkepler UL ECOLOGO®, UL GREENGUARD GOLD sertifikalıdır, baskılar AgBB kriterlerini karşılar. Uluslararası duvar kaplama standartlarıyla uyumludur.

SIKÇA SORULAN SORULAR

DUVAR KAĞIDI NEDİR ? ve AVANTAJI NELERDİR ?

Baskılar HP Latex teknolojisi ile su bazlı %100 doğa dostu, kokusuz ve sağlığa zararsız mürekkepleri ile yapılmaktadır. Latex mürekkep ile daha sağlıklı baskılar; özel havalandırma gerektirmez; tehlike uyarı etiketleri, tehlikeli hava kirleticiler ve nikel içermez. Bebek odaları dahil tüm yaşam alanlarında rahatlıkla kullanılabilir. Yüksek standartları karşılayın; HP Latex Mürekkepler UL ECOLOGO®, UL GREENGUARD GOLD sertifikalıdır, baskılar AgBB kriterlerini karşılar. Uluslararası duvar kaplama standartlarıyla uyumludur.

DUVAR KAĞITLARI ÇOCUK ve BEBEK ODALARINDA GÜVENLE KULLANIBİLİR Mİ?

Tüm duvar kağıtları su bazlı boya ve sağlığa zararsız materyaller kullanılarak üretilmektedir. Duvar kağıtları içerisinde sağlığa zararlı hiçbir zararlı kimyasalı barındırmamaktadır.

DUVAR KAĞIDI KULLANMAK SAĞLIKLI MIDIR?

Estetik ve tasarım unsurlarının yanında duvar kâğıtlarının dünyaca kabul görmüş teknik özellikler ve standartlara sahip uluslararası kalite standartlarına ve belgelere sahiptir.

DUVAR KAĞIDI UYGULAMASI KOLAY MIDIR?

Duvar kağıdı uygulama işlemi son derece kolaydır, ancak uygulamanın başarılı olması için doğru ürün seçiminin yapılması, ürünün özellik & uygulama tekniklerinin bilinmesi ve uygulamayı yapacak olan kişi veya firmanın seçimi oldukça önemlidir. Detaylı bilgi için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

TESLİMAT SÜRESİ NEDİR ?

Yurtiçi siparişlerinde sipariş onayınızdan sonra maksimum 7 iş günü içinde kargoya teslim ürünleriniz teslim edilir.

ÜRÜNLERDEN FARKLI BOYUTLARDA BASKI ALABİLİR MİYİM ?

Talebinize göre mekanınıza özgü boyutlarda baskı yapabiliriz. Bize telefon veya e-posta ile ulaşarak özel taleplerinizi bildirebilirsiniz.

KENDİ FOTOĞRAFLARIMI YOLLAYABİLİR MİYİM?

Sizin fotoğraflarınıza da baskı alabiliriz. Detaylar için bize ulaşın. Hatta birkaç fotoğraf gönderirseniz bunları bir kolaj halinde veya çerçeveler içinde birlikte basmak da mümkün olabilir. Kaliteli baskı alabilmemiz için orijinalin yeteri kadar çözünürlüğü olması ve ne kadar büyütmek istediğiniz çok önemli.

DUVAR KAĞIDI UYGULAMASIDAN ÖNCE NE GİBİ HAZIRLIKLAR YAPMALIYIM?

Duvar kağıdı uygulama işlemi son derece kolaydır, ancak uygulamanın başarılı olması için doğru ürün seçiminin yapılması, ürünün özellik & uygulama tekniklerinin bilinmesi ve uygulamayı yapacak olan kişi veya firmanın seçimi oldukça önemlidir. Detaylı bilgi için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

GÖRSEL ÜZERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR Mİ?

Baskılar size özel yapıldığı için görseller üzerinde çeşitli değişiklikler yapmamız mümkün: Duvarınızın yükseklik ve genişlik oranlarına göre görselleridekupe edebiliriz (yatay veya dikey olarak kısaltabiliriz). Kısa gelen boyutları tamamlayabiliriz. Örneğin görselin genişliği eksik kalıyorsa, kendine uyumlu bir şekilde tamamlayabiliriz. Dilerseniz baskının bir yerine bize göndereceğiniz fotoğrafı yerleştirebiliriz. Örneğin kendi bebeğinizin, çocuğunuz, aileniz veya evcil hayvanınızın fotoğrafı duvar kağıdının bir parçası olabilir.

UYGULAMA TALİMATLARI

Konular İçinde Arama Yapın

 •   +  KULLANILACAK MALZEMELER

  Zımpara / Kuru Temiz Bez / Kova / Sünger / Şakül / Makas / Maket Bıçağı / Merdiven veya iskele / Tüysüz sert rulo / Karıştırmak için çubuk

 •   +  UYGULANACAK YÜZEYİN HAZIRLANMASI

  Duvar kağıdı kaplanacak zemin kuru, eski duvar kağıdı var ise sökülmüş, temiz ve düzgün olması gerekmektedir. Uygulama yapılacak zeminin rutubet, kir, pas ve yağdan arındırılması gerekir. Yüzeyde aşırı kirlilik var ise bu kirlilik, duvar kağıdı tutkalının etkisiyle, çözünerek zaman içinde duvar kağıdının üzerine çıkabilir. Zeminin kirden arındırılması, iyi bir izolasyon ve yapışma sağlanması için, uygulamadan bir gün önce inceltilmiş duvar kağıdı tutkalının rulo/fırça ile yüzeye sürülmesi tavsiye edilir. Daha önce duvar kağıdı uygulanmış ise; eski kağıtlar, sıcak su veya iyice sulandırılmış duvar kağıdı tutkalı, fırça ile sürülerek yumuşatılmalı, bir süre bekletildikten sonra sökülmelidir. Yüzeyde duvar kağıdı kalıntısı kalmamalıdır. Çatlak ve oyuklar kapatılmış olmalıdır. Duvar alçı ise emilimi azaltmak için astar vurulmalıdır. Eğer duvarda yağlı boya var ise geçiş astarı vurulmalıdır. Duvarlarda küfe neden olacak etmenler ortadan kaldırılmalıdır. Eğer duvarlarda küf oluşumları varsa öncesinde çamaşır suyuyla silebilirsiniz. Kireç badanalı duvarlarda, zemin düzgünlüğü sağlanmalı, bunun yanısıra yüzeyde kalabilecek kireç yüzeyinin zamanla duvar kağıdına zarar verip sararmaya, lekelere sebep vermemesi için duvar kağıdı tutkalı veya sulandırılmış pva esaslı tutkal ile izolasyonu yapılmalıdır. Plastik boyalı duvarlarda, zeminin sağlamlığına dikkat edilmelidir. Üst üste defalarca boyanan duvarlarda kalınlaşan boya tabakasının yüzeye tutunması azalır, zamanla kabarmaya başlar. Zemine tutunması azalan yüzey, spatula ile kontrol edilerek yoklanmalı, kabarma olmuş bölümler kazınmalı, alçı ile tamir edilip zımparalanmalıdır. Daha önce yağlı boya ya da saten boya uygulaması yapılmış duvarlarda, kabarmış bölümler kazınmalı, ince çatlaklar oyuklar alçı ile tamir edilmelidir. Parlak zeminlerde, matlaşma sağlanıncaya kadar zımpara yapılmalı, yapışmayı sağ layacak düzgün bir yüzey oluşturulmalıdır. Alçı sıvalı hazır alçıpan duvarlar, duvar kağıdı uygulaması için en ideal yüzeylere sahiptirler. Çok detaylı zemin hazırlığı gerektirmezler. Özellikle vinil esaslı duvar kağıdı uygulamaları çok başarılı olur.

 •   +  YAPIŞTIRICI SEÇİMİ ve HAZIRLANMASI

  Ürünlerimiz nonwoven malzemeden üretilmiştir. Bu sebeple kullanılacak yapıştırıcı su bazlı olmalı, duvara tatbik edilmeli ve kağıda direkt olarak sürülmemelidir. Yapıştırıcı çok yoğun olmamalı, uygulama yapılacak duvar yüzeyi mümkün olduğunca pürüzsüz olmalı, yapıştırıcı duvara kalıntı yapmayacak şekilde tüm alana eşit olarak sürülmeli ve yayılmalıdır. Kağıdın dijital baskılı ön yüzeyine tutkal bulaştırılmamaya özen gösterilmeli, oluşabilecek lekeler kazıma ile değil, nemlendirilmiş temiz ve yumuşak bir bez yardımı ile çıkarılmalıdır.

 •   +  DUVAR KAĞIDI UYGULAMASI

  İlk parçanın kaplanması Duvarlar ve pencere çerçeveleri her zaman tam dikey değildir. Bu durumun var olup olmadığını kontrol etmek için bir şakül (bir parça ipin ucuna asılmış bir ağırlık) kullanın. Duvar kağıdı kaplamaya başlamanın en iyi yolu, kağıt, çerçevenin üzerine 3 cm binecek şekilde bir kapı ya da pencere çerçevesinden başlamaktır. İlk parçanın tavana 5 cm binecek şekilde kaplayın. Temiz bir duvar kağıdı fırçası kullanarak, duvar kağıdının dikkatle düzleştirin. Ortadan kenarlara doğru çalışarak, duvar kağıdını yerine bastırın. Kağıdı, duvar ile tavan arasındaki çizginin üzerine bastırarak kağıtta bir kat yeri oluşturmak için makasın arka kenarını kullanın.

   

  Duvar kağıdının kaplanması Duvar kağıdı parçaları deseni takip edecek şekilde, ikinci parça birinci sıranın 3 cm üzerine binecek şekilde yerleştirilmelidir. (GÖRSEL VE YA DESENİN SÜREKLİLİĞİ OLACAK ŞEKİLDE BİNDİRME UYGULANMALIDIR.) Yapıştırıcı henüz ıslak iken uygulayan iki parçanın üst üste bindiği şerit maket bıçağı ile düz hizalanarak ortasından duvar üzerinde kesilmelidir. Önce üste binmiş parçanın artan şeridi, daha sonra altta kalan parçanın artan şeridi soyularak sıfırlanmış bitiş elde edilmelidir.

   

  Köşelerde kaplama Odanın köşelerinde, köşeden sadece 1 cm kadar taşıyorsa duvar kağıdının kaplanması kolaydır. Duvar kağıdını uzunlamasına kesin ve köşeye sıkıca bastırın. Ardından duvar kağıdı sırasının diğer yarısını ya da yeni bir sırayı, doğrudan köşedeki 1 cm’lik kısmın üzerine kaplayın.

   

  Fazlalık duvar kağıdının kesilmesi Duvar kağıdının üst kısmını dikkatle duvardan çekin ve fazlalık kısmı kat çizgisi boyunca makasla kesin. Ya da köşeye bir parça tahta koyabilir ve duvar kağıdını bu tahta boyunca bir maket bıçağı ile kesebilirsiniz. Tutkalın bir süre kurumasını beklerseniz, bu işlemi daha kolay yapabilirsiniz.

   

  Kapı ve pencere Çerçevelerindeki son işlemler Kapı ve pencere çerçevelerindeki fazlalık duvar kağıdına 45° açıyla bir kesik açın. Kağıdı, kapı ya da pencere çerçevesinin kenarına bastırarak kağıtta bir kat yeri oluşturmak için yine makasın arka kenarını kullanın. Ardından duvar kağıdını bu çizgi boyunca kesebilirsiniz.

   

  Prizlerin ve Radyatör etrafında kaplama Önce elektriği ana şalterden kapatın, ardından prizin ya da elektrik düğmesinin kapağını sökün. Ardından duvar kağıdını doğrudan priz ya da düğmenin üzerine kaplayabilirsiniz. Ardından, ortadan kenarlara doğru çalışarak gerekli açıklığı kesmek için makası kullanın. Prizi ya da düğmeyi ortaya çıkarmak için, meydana gelen parçayı düz bir çizgi ile kesin. Son olarak kapağı tekrar yerine takın. Radyatörlerin arkasını duvar kağıdıyla kaplamak her zaman zordur. Duvar kağıdını, su borularının duvardan çıktığı yere kadar uzunlamasına kesmek en iyi yoldur. Sonra, duvar kağıdı sırasını radyatörün toplam yüksekliğinin üzerine kadar kesin. Ardından, duvar kağıdının kalanını, etrafına bir parça bez sardığınız bir süpürge sapı ya da temiz bir boya rulosu ile duvara bastırabilirsiniz. Alternatif olarak, radyatörü duvardan sökün ve bir ağaç bloğu ya da bir kaç kitap ile destekleyin. Boruları ve ek yerlerini fazla bükmemeye dikkat edin, aksi halde sızıntı yapabilirler.

 •   +  DUVAR KAĞIDI UYGULAMA SONRASI KORUMA ve TEMİZLİĞİ

  Uygulama sonrası kuruma süresince mekan dahilinde aşırı hava akımına yol açacak şekilde kapı ve pencerelerin açılması önerilmez. Uzun süreli havalandırma için mutlaka kağıdın tam olarak kuruması beklenmelidir. Kağıdın kuruması sonrası yapılacak temizlik işlemlerinde, kağıt yüzeyleri nemli, temiz ve yumuşak bir bez yardımıyla çok fazla bastırmadan ve ovalamadan silinmeli, kimyasal bazlı temizlik malzemeleri kesinlikle kullanılmamalıdır.

© 2017 deko360.com

I  ELEMENT MEDIA  I  0 850 678 12 12  I